Напередодні нового навчального року тривають онлайн-наради керівництва Обласного центру контролю та профілактики хвороб з освітянами Чернігівщини.
На порядку денному одне важливе питання – як вберегти дітей від заразних захворювань під час перебування в організованих колективах? Враховуючи актуальність теми, генеральний директор установи Олександр Чепурний в режимі зум-конференції поспілкувався з керівниками навчальних закладів Новгород-Сіверського, Ніжинського та Корюківського районів, (докладніше – https://cn.cdc.gov.ua/news/kontrol-za-bezpechnym-perebuvannyam-ditej-u-shkolah-pokladenyj-na-kerivnykiv-navchalnyh-zakladiv/), а 28 серпня – з освітянами, що представляють Чернігівський та Прилуцький райони.
Олександр Чепурний вкотре наголосив: стан інфекційної захворюваності на Чернігівщині змушує стверджувати – він нестабільний, з тенденцією до зростання та небезпекою виникнення спалахів. Йдеться про гострі респіраторні хвороби, зокрема, COVID-19, гострі кишкові інфекції, педикульоз (за поширенням якого область посідає перше місце в українському антирейтингу). Також зростає захворюваність на гепатити (В і С), а особливу занепокоєність викликають хвороби, що керуються методом імунопрофілактики ( за 7 місяців зареєстровано 3 випадки кору та 81 – кашлюка).
Тому вакцинація дітей від хвороб, передбачених Національним календарем, повинна бути наріжним каменем інфекційної безпеки учнів та вихованців дитячих садочків.
Втім стан імунопрофілактики підростаючого покоління в регіоні залишає бажати кращого. Як зазначив Олександр Чепурний, поки ми не досягли бажаних рівнів щеплення по жодній з нозологій (лише близько 70% при бажаних 95%).
«І це при тому, що вакцина в області є, – запевнив спікер, – відтак така ситуація обумовлена наявністю певної кількості відмовників. Тому роль освітян у необхідності покращання ситуації важко переоцінити».
Також керівник Обласного центру контролю та профілактики нагадав: недопущення невакцинованих дітей до очного навчання регламентується низкою юридичних та законодавчих документів, починаючи від Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» до інших підзаконних актів та наказів профільного міністерства.
Особливу увагу Олександр Чепурний приділив одному з документів, який дозволяє учням відвідувати навчальний заклад. Це довідка форми 086-О, яка містить інформацію про стан здоров’я дитини, а також відомості про проведені профілактичні щеплення. Довідка видається медиком первинної ланки і згідно з нею керівник освітнього закладу приймає рішення про форму навчання в індивідуальному порядку.
«Таким чином, відповідальність за безпечні умови перебування дітей в колективі несете саме ви», – заявив Олександр Чепурний, звертаючись до освітян.
Він також вважає, що педагоги мають найближчим часом під час проведення батьківських зборів пояснити батькам необхідність профілактичних щеплень, бо навіть одна невакцинована дитина несе загрозу для оточуючих, в тому числі і для вчителів. І у цій роботі фахівці Обласного центру контролю та профілактики хвороб згодні допомогти – під час батьківських зібрань особисто розкажуть дорослим, якої небезпеки слід очікувати, якщо вони відмовлять своїм дітям у збереженні їхнього здоров’я. Звісно, що учасники зум-наради погодилися із такою пропозицією.