Усі новини

Контроль за безпечним перебуванням дітей у школах покладений на керівників навчальних закладів

27 серпня під час онлайн-наради з освітянами Новгород-Сіверського, Ніжинського та Корюківського районів генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Чепурний наголосив, що саме на керівників навчальних закладів покладений контроль за безпечним перебуванням дітей у школах.

Насамперед він мав на увазі інфекційну безпеку, тобто недопущення до очного навчання школярів, котрі не мають комплексу профілактичних щеплень, передбачених Національним календарем. І, як неодноразово  наголошувалось на попередніх нарадах, таке обмеження – не примха медиків, а юридично підкріплена  законодавча вимога.

Тому, за словами Олександра Чепурного, навіть одна невакцинована дитина може становити неабияку загрозу для своїх однокласників чи одногрупників. Відтак на всі, зацікавлені у здоров’ї дітей сторони, має бути покладено зобов’язання – перед початком нового навчального року  проконтролювати наявність щеплень, зокрема проти дифтерії, правця та кашлюку,  у малечі, що зараховується до шкільних і дошкільних закладів освіти. Згідно з відповідними документами, ця робота стосується керівників навчальних закладів, які мають приймати рішення про застосування до невакцинованої дитини альтернативних методів навчання – індивідуального, змішаного чи дистанційного.

«Ми у жодному випадку не можемо допустити спалахів заразних захворювань, особливо таких, що керуються засобами імунопрофілактики, у дитячих колективах. Між тим, у деяких закладах ми спостерігаємо певну кількість дітей, батьки яких з різних причин відмовляються їх вакцинувати. Ми різнопланово працюємо з таким контингентом задля збільшення прихильності до вакцинації. Але велику роль у цьому повинні відігравати члени педагогічних колективів, що мають роз’яснювати батькам необхідність застосування цього дієвого методу уникнення інфекційних недугів, не нехтуючи і примусовими засобами, – зауважив Олександр Чепурний.

Як зазначали освітяни, вони цілком згодні з усіма ризиками, які для дитячого колективу становлять невакциновані хлопчики і дівчатка, зауважуючи, що педагоги проводять певну роз’яснювальну роботу у цьому напрямку. У той же час дехто з вчителів розповів, що дуже важко працювати з батьками, які категорично проти вакцинації через свої релігійні переконання.

На це Олександр Чепурний відповів: ми знайомі з подібними ситуаціями, маємо механізм співпраці із громадами різних конфесій, і часто-густо він спрацьовує. Тому необхідно мати чітку інформацію про кількість парафіян тієї чи іншої релігійної громади, аби конкретно впливати саме на цих лідерів громадської думки.

Також керівник Обласного центру контролю та профілактики хвороб вніс пропозицію – під час проведення батьківських зборів варто темі профілактичних щеплень приділити особливу увагу. Наприклад, співробітники відокремлених структурних підрозділів Центру саме у такий спосіб можуть поспілкуватися із батьками та пояснити всі переваги імунопрофілактики. Також можна застосувати короткі месенджерові повідомлення, поширені через різні батьківські групи у соцмережах – дієвий та доступний для сприйняття контент.

«Отже, – підсумував Олександр Чепурний, – якщо у навчальному закладі стануться якісь несприятливі події у розрізі інфекційних захворювань, що керуються засобами імунопрофілактики, відповідальність буде покладена на їхніх  керівників».

Знайти