Усі новини

Туберкульоз – не вирок!

Поділитися:

Туберкульоз можна вилікувати, необхідно лише не нехтувати його симптоматикою та своєчасно звертатися за медичною допомогою. На цьому 25 березня під час брифінгу у медіа-центрі Чернігівської ОВА наголосив генеральний директор Обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Чепурний.

Незважаючи на те, що протягом минулого року захворюваність на сухоти в регіоні зменшилася на 15% у порівнянні з позаминулим роком, втім, за словами спікера, суттєві недоліки щодо ранньої діагностики хвороби продовжують мати місце, адже зменшилася кількість туберкулінодіагностики та рентгенологічного обстеження представників груп ризику. А це свідчить про те, що реальна захворюваність є набагато вищою оприлюднених офіційних даних. Тому цим питанням варто приділяти особливу увагу, бо лише за 2024 рік через цю недугу в області померло 33 людей.

«Хворіють і діти. Минулого року ця хвороба діагностована у 14 хлопчиків та дівчаток. А вже нинішнього року ми маємо вже 45 захворювань серед дорослих і 5 серед дітей, причому, по всіх регіонах Чернігівщини. На жаль, 80 відсотків випадків супроводжуються виділенням мікобактерій у навколишнє середовище. Є і 5 смертельних випадків. У переважній більшості хвороба діагностується вже у занедбаних стадіях», – зауважив Олександр Чепурний.

На туберкульоз може захворіти будь-хто, адже збудник постійно циркулює у навколишньому середовищі і лише від стану імунної системи залежить опірність організму завадити проявам хвороби.

Втім, якщо людина відчуває кашель протягом двох тижнів і більше, невмотивоване зниження ваги тіла, загальну слабкість, нічну пітливість – це може бути свідченням того, що інфекція вже оселилася в організмі. У таких випадках варто звертатися до сімейного лікаря, який і буде діяти у відповідності з настороженістю щодо туберкульозу.

«Вчасно розпочате лікування буде запорукою ефективного одужання,- запевнив Олександр Чепурний, – тим паче, що нині фтизіатрична служба має всі необхідні препарати та діагностичне обладнання».

Це підтвердила і експерт Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА за напрямком «фтизіатрія» Жанна Карпенко, що також взяла участь у брифінгу, зазначивши, що лікування хвороби в Україні повністю безкоштовне, яке людина проходить здебільшого амбулаторно.

Таким чином, туберкульоз – проблема, яка потребує особливої уваги як з боку медиків, так і самої людини, причому, не тільки  під час проведення Місячника по боротьби з  туберкульозом, що триває в Україні протягом березня.

Посилання – на офіційний сайт Чернігівської ОВА: Чернігівська ОДА

 

Знайти