Щодо захворюваності на коронавірусну хворобу (COVID-19)
9 вересня 2024
За офіційними даними в області з середини липня зростає кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).
За минулий тиждень зареєстровано 555 випадків, що на 2 більше попереднього тижня. Серед захворілих 78 дітей, що на 15 більше попереднього тижня. До закладів охорони здоров’я області госпіталізовано 46 осіб, що менше попереднього тижня на 24.
Найбільше випадків зареєстровано у Чернігівській (144), Ніжинській (114), Менській (27), Носівській (19), Н-Сіверській (18) та Прилуцькій (18) територіальних громадах.
- Симптоми коронавірусної хвороби (COVID-19) – це симптоми загальні для всіх респіраторних захворювань: лихоманка, кашель та задишка, втома та слабкість, біль у м’язах та суглобах, головний біль, втрата нюху та смаку, нежить та біль у горлі, може бути розлад травлення.
В групі ризику: особи віком від 65 років; з хронічними хворобами легень або астмою; з серйозними серцевими захворюваннями; цукровим діабетом, нирковою недостатністю та захворюваннями печінки, муковісцидозом; з ВІЛ/СНІД; хворі на онкологію; особи, які нещодавно перенесли трансплантацію; вагітні.
У будь-якому випадку захворювання не займайтесь самолікуванням, зверніться до свого сімейного лікаря, який направить на необхідні обстеження для встановлення діагнозу і призначить відповідне лікування.
- Коронавірусна хвороба (COVID-19) небезпечна своїми ускладненнями: плеврити, пневмонії, полінейропатії (ураження периферійних нервів), тромбоз судин та інше.
- Після одужання особи тривалий час скаржаться на втому, порушення пам’яті, сну.
Найкращий захист від коронавірусної хвороби (COVID-19) – це вакцинація.
Вакцинацію від коронавірусної хвороби (COVID-19) можна зробити безкоштовно у закладах охорони здоров’я. В області є достатня кількість вакцини від COVID-19 – Comirnaty, виробник Pfizer Belgium.
МОЗ, згідно з рекомендаціями від Національної технічної групи з імунізації, оновило наказ про вакцинацію. Населення України поділили на чотири групи.
Перша група — високий пріоритет, яким наполегливо рекомендують вакцинацію та ревакцинацію: люди 60+ років з хронічними захворюваннями, також 75+ років загалом і люди до 60 років з хронічними захворюваннями, для яких визначають ризик тяжкого перебігу.
Друга група – середній пріоритет: дорослі 18+, які ще не мають першої дози. Але якщо ви здоровий дорослий і хочете щепитися додатково, можете це зробити.
Третя група – низький пріоритет: здорові діти. Вакцини є для 12 + та дорослих. І для віку 6-11 років. Тут батьки можуть самостійно вирішити, чи щепити дитину.
Четверта група – для неї розглядають як виняток не одну дозу, а ще й ревакцинацію, зокрема для вагітних (при кожній вагітності рекомендована ревакцинація); для людей з імуносупресією, (наприклад, онкохворі); групи професійного ризику: медики, Сили оборони, освітяни тощо.
Тепер здорова людина без супутніх захворювань повинна отримати лише первинне щеплення. Його достатньо, ревакцинації не треба.
Щоб уберегти себе від захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) необхідно:
– дотримуватись особистої гігієни: мити руки з милом або обробляти їх антисептичним засобом із вмістом спирту не менше 60-70%; регулярне миття рук зменшує передачу вірусів, які спричинюють ГРВІ, це є найефективнішим засобом попередження хвороби у дітей;
– уникати скупчень людей, дотримуватись соціальної дистанції в громадських місцях,
– користуватися одноразовими масками/респіраторами в місцях скупчення людей ( магазини, поліклініки, аптеки),
– підвищувати опірну здатність організму (прогулянки на свіжому повітрі, прийняття вітамінів),
– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.
– якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати).
Піклуйтесь про своє здоров’я! Будьте здорові!