Усі новини

Рак молочної залози: хворобу легше попередити, ніж лікувати

Поділитися:

Жінки віком після 50 років – у зоні ризику появи  такого підступного захворювання, як рак молочної залози. За статистикою, нині на Чернігівщині  цю недугу мають близько 5 тисяч жінок і на жаль, не всі вони мають хороші шанси на одужання. Тому лише профілактика хвороби та раннє її виявлення здатні упередити найгірші «сценарії» для життя.

На цьому 23 жовтня наголошували учасники брифінгу у медіа-центрі Чернігівської ОВА – генеральний директор Обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Чепурний  і генеральний директор Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Заїка.

Зокрема, Олександр Чепурний розповів про основні фактори, що можуть спричинити онкопатологію грудей, серед яких – вік, спадковість, раніше перенесена хвороба, перша вагітність після 30 років, іонізуюче випромінювання, та нездоровий спосіб життя.

«Є поведінкові чинники, на які може впливати жінка аби знизити ризик появи такого виду раку. Серед них тютюнокуріння, вживання алкоголю, відвідування соляріїв, нездорове харчування, надмірна вага, недостатня фізична активність. Втім, важко спрогнозувати, які з цих та інших факторів можуть «запустити механізм» виникнення раку молочної залози», – зазначив спікер.

Обласний центр контролю та профілактики хвороб  бере постійну участь в  активностях з попередження хвороби: окрім масово-роз’яснювальної роботи на  різних медіа-ресурсах та освітніх кампаній установою запроваджено такий  метод , який можна назвати «лікарі йдуть до людей» – до складу мобільних медичних бригад, що виїжджають у віддалені громади області, входять лікарі-онкологи, які надають консультації на місцях. Це ефективно саме у теперішній непростий час, коли через військові дії доступ до меддопомоги погіршився.

А ще  Олександр Чепурний наголосив – онкофобія у суспільстві також негативно відображається на виявленні та ефективному лікуванні раку – люди побоюються почути невтішний діагноз. А між тим, як у свою чергу зауважив керівник центру сучасної онкології Олександр Заїка, ефективно вилікувати рак грудей можливо лише тоді, коли жінка своєчасно звернеться за меддопомогою, яку почати можна із сімейного лікаря. Інакше  на неї  чекатиме важке і тривале лікування , а інколи – лише підтримуюча паліативна допомога.

Таким чином, профілактика захворювання має складатися із самообстеження грудей, звернення уваги на раціональне харчування,  виважений режим дня, позбавлення шкідливих звичок, правильну реакцію на стрес та хороший психоемоційний стан.

І слід пам’ятати – рак – не вирок!

Знайти