Усі новини

Право дитини на навчання у безпечному середовищі повинно переважати небажання батьків не вакцинувати своїх дітей

На цьому 20 серпня під час брифінгу у медіа-центрі Чернігівської ОВА наголосив генеральний директор Обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Чепурний.

Проблемі безпечного перебування дітей в організованих  колективах напередодні початку нового навчального року нині приділяється особлива увага. Так на початку місяця у Центрі відбулося засідання «круглого столу» , на якому як представники медичної спільноти, так і освітяни, і соціальні працівники висловлювали своє бачення допущення до навчального процесу дітей, що не мають всього необхідного для цього комплексу профілактичних щеплень, як це передбачено Національним календарем. Крім того, Олександр Чепурний і на багатьох медіа-майданчиках неодноразово порушував цю актуальну тему.

Відтак до 1 вересня залишилося зовсім мало часу. Тому є необхідність ще раз нагадати батькам про необхідність убезпечення учнів та відвідувачів дитячих садочків від інфекційних захворювань шляхом імунізації.

«Ми, медики та освітяни, повинні докласти необхідні зусилля для  інфекційної безпеки дітей, адже стан такої захворюваності в нашому регіоні можна характеризувати, як контрольований, але з тенденцією до збільшення з вірогідністю появи спалахів. У нас зросла кількість гастроентероколитів, ГРВІ, особливо занепокоєння викликає зростання випадків коронавірусної інфекції, лептоспірозу, вірусних гепатитів, а також недугів, що керуються засобами імунопрофілактики (84 випадки станом на 1 серпня). На жаль, за півроку ми не досягли очікуваних результатів по жодній з нозологій  у плані  проведення вакцинації, показники варіюють від 37 до 41%, а для створення колективного імунітету вони повинні бути не менше 50%. Це  спонукає нас на те, щоб захистити дітей. І на таку ситуацію належним чином варто відреагувати всім зацікавленим сторонам», – зауважив Олександр Чепурний.

Також спікер звернувся до юридичного аспекту стосовно обов’язковості отримання щеплень, недопущення невакцинованих дітей до очного навчання. Зокрема, це стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», в якій зазначено, що нещеплених дітей згідно з Національним календарем заборонено допускати до організованих колективів. Крім того, відповідний наказ МОЗу (№1351) регламентує порядок проведення медичного огляду дітей перед їхнім зарахуванням до школи чи дитячого садочка, видачі відповідної довідки (086-О), в якій передбачена інформація про отримання щеплень. А от згідно з висновком керівник навчального закладу приймає рішення про форму освіти для кожної окремої дитини, беручи на себе відповідальність за створення безпечних умов перебування у колективі.

Втім, за словами Олександра Чепурного, для нашого регіону ця тема доволі болюча.

« В нас є значна кількість дітей, які з різних причин, відвідуючи навчальні заклади, не мають або відповідних довідок, або не мають щеплень. Ми неодноразова фіксували такі випадки під час проведення минулого року наздоганяючої кампанії проти кору, і лише таких, що були задекларовані у «Сімейній поліклініці», налічувалося близько 900. Відтак наше завдання не виявити якесь порушення або притягнути когось  до відповідальності, а донести до свідомості батьків важливість імунопрофілактики. Готуючи дитину до школи необхідно разом із лікарем з’ясувати вакцинальний статус дитини та надолужити щеплення. Адже йдеться про здоров’я і навіть життя», – заначив він.

Відтак вакцини в області достатньо, вона вся відповідає необхідним нормам, відпрацьований алгоритм холодового ланцюга – від отримання на складі до доставки надавачам послуг, в наявності як навчений персонал, так і необхідна кількість пунктів щеплення. Тобто, справа лише за доброю волею батьків, які хочуть, щоб їхні діти були здорові. До речі, Олександр Чепурний повідомив: згідно з анкетуванням серед батьків поступово зростає прихильність до вакцинації.

Також у брифінгу взяли участь заступниця начальника Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Олена Соронович та начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в області Наталія Вербицька, які підтримали всі аспекти донесеної до журналістів інформації та погодилися, що запобігання інфекційній захворюваності у дитячих колективах – справа загальна і потребує спільних зусиль медиків, освітян, влади і, звісно, батьків.

Знайти